Pasaules ievērojamākie un labākie futbolisti

Tā kā futbols kā sporta veids ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē, salīdzinot ar slēpošanu, riteņbraukšanu, orientēšanos u.c., tad varētu nosaukt pat ļoti daudzus un dažādus labus futbolistus, bet šajā rakstā turpmāk apskatīsim tikai dažus no viņiem.

Vispirms gribētu nosaukt Argentīnas futbolistu Lionelu Mesi. Lionels ir dzimis 1989. gada 24. jūnijā.

Varētu teikt, ka Lionela karjera aizsākās 5 gadu vecumā, kad viņš spēlēja futbolu vietējā skolā Grandoli. Nedaudz vēlāk Lionelam tika atklāts augšanas hormonu trūkums. Kluba “FC Barselona” direktors KarlessReksačs bija sekojis līdzi Lionela izaugsmei un izteica priekšlikumu slēgt līgumu, apmaksājot visus medicīniskos izdevumus, ja viņš vēlētos uzsākt jaunu dzīvi Spānijā, trenējoties kādā futbola komandā. Lionels un viņa ģimene piekrita šim piedāvājumam.

  1. gadā Lionels jau spēlēja profesionālajā klubā “Barcelona C”, aizvien iegūstot jaunus sasniegumus. Lionels ir pats rezultatīvākais kluba “Barcelona” spēlētājs visā kluba pastāvēšanas vēsturē.

Bijušais Argentīnas futbolists DjegoArmandoMaradona tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pasaules futbolistiem. Djego ir dzimis 1960. gada 30. oktobrī, tā kā šobrīd viņam jau ir 55 gadi. Djego pozīcija futbolā: uzbrucējs, pussargs.

Šobrīd Djego futbolista karjera ir beigusies – to viņš pārtrauca jau 1997. gadā. Jau kopš 1994. gada viņš ir treneris un trenē labas un rezultatīvas futbola komandas.

Bijušais alžīriešu izcelsmes Francijas futbolists ZinedinsJazidsZidāns arī tiek uzskatīts par vienu no labākajiem futbolistiem pasaulē.

Zinedins ir dzimis 1972. gada 23. jūnijā.

Arī Zinedins ir pārtraucis savu futbolista karjeru. To viņš izdarīja 34 gadu vecumā, precīzāk, 2006. gadā. Kopš 2010. gada (jau 6 gadus) viņš ir futbola treneris. Šobrīd Zinedins ir Madrides komandas “Real” galvenais treneris.

Kā nākamo ievērojamo futbolistu gribētu nosaukt bijušo Itālijas futbola uzbrucēju KristianuVjēri. Kristians ir dzimis 1973. gada 12. jūlijā.

Vairākus gadus viņu uzskatīja par vienu no labākajiem uzbrucējiem Eiropā, kā rezultātā Kristians kļuva par dārgāko futbolistu visā pasaulē.

Kristians kopumā ir spēlējis daudzos profesionālajos klubos (pārsvarā tikai Itālijas klubos). Savu futbolista karjeru viņš pārtrauca 2009. gadā, sacīdams: “Es vairs nevēlos spēlēt futbolu un mani nevilina došanās uz ārzemēm.”

Bijušais futbolists un vārtsargs DinoDzofs ir dzimis 1942. gada 28. februārī. Viņš tiek uzskatīts par ļoti spējīgu vārtsargu. Dino pieder rekords par visilgāk nospēlēto laiku starptautiskos turnīros, neielaižot nevienus vārtus.

Kad Dino pārtrauca savu futbolista karjeru, viņš kļuva par futbola treneri. Šobrīd Dino ir 74 gadi.

Bijušais Vācijas futbola vārtsargs Jozefs Dīters “Zeps” Maiers tiek uzskatīts par vienu no labākajiem vārtsargiem.Zeps ir dzimis 1944. gada 28. februārī.

Visu savu profesionālo karjeru Zeps pavadīja Minhenes klubā “BayernMunich”. Viņa karjera beidzās 1979. gadā, kad viņš alkohola reibumā vadīja automašīnu un iekļuva avārijā, iegūstot nopietnas traumas, kuru dēļ vairs futbolu turpināt spēlēt nevarēja. Neskatoties uz to, viņš kļuva par futbola treneri gan dažādos klubos, gan izlases līmenī.

Kā nākamo ievērojamo futbolistu gribētu minēt francūzi Eriku Kantonā. Eriks ir dzimis 1966. gada 24. maijā. Savas karjeras laikā pārstāvējis gan Francijas, gan arī Anglijas klubus.

Vairākus gadus Eriks (apmēram septiņus) nodarbojās arī ar pludmales futbolu, neilgu laiku bija arī šī sporta veida treneris.

Diezgan neticami, jo, salīdzinot ar citiem futbolistiem, kas pēc futbolista karjeras pievērsās trenera darbam, Eriks kļuva par aktieri – viņš ir spēlējis teātrī, piedalījies vairāk nekā 30 filmās.

Ieskaties un spēlē sporta likmes internetā jeb totalizators.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *