Latvijas labākie futbolisti kopš 1992. gada

Katru gadu tiek paziņota nominācija “Latvijas gada labākais futbolists”, ko piešķir LFF (Latvijas Futbola federācija). Šī nominācija tiek piešķirta jau kopš 1992. gada.

Pavisam kopā no 1992. gada līdz 2015. gadam šo nomināciju ir ieguvuši 13 ievērojami futbolisti.

Pirmo “Latvijas gada labākais futbolists” nomināciju ieguva Ainārs Linards. Šī bija arī vienīga reize, kad tieši Ainārs ieguva šo titulu. Ainārs ir dzimis Liepājā, 1964. gadā. Spēlējis uzbrucēja pozīcijā un bijis Latvijas futbola izlases dalībnieks.

Savu futbolista karjeru sācis 1972. gadā Liepājas BJSS komandā. Vairākus gadus viņš spēlēja arī dažādos Liepājas klubos, kādu laiku arī Zviedrijas komandā Örebro SK. Ainārs tika atzīts ne tikai par Latvijas gada labāko futbolistu, bet arī kļuvis par 1992. gada Latvijas futbola Virslīgas labāko uzbrucēju.

  1. gadā nominācija netika noteikta.

Par 1994. gada Latvijas labāko futbolistu kļuva Vladimirs Babičevs, kurš dzimis 1968. gadā Rīgā. Savu futbolista karjeru viņš sāka kolhoza futbola komandā “9. maijs” (tag. “FK Auda”). Daudzus gadus viņš nospēlēja dažādos profesionālos klubos, 6 gadus – Latvijas futbola izlasē.

Kad Vladimirs beidza savu futbolista karjeru, viņš strādāja par treneri vairākos Latvijas futbola klubos.

Bijušais Latvijas futbolists Vitālijs Astafjevs kļuva par nominācijas “Latvijas gada labākais futbolists” trīskārtēju ieguvēju (1995., 1996. un 2007. gadā). Vitālijs dzimis 1971. gadā Rīgā.

Vitālijs savu futbolista karjeru aizsācis 1992. gadā, kad viņš sāka spēlēt Skonto FC komandā. Vitālijs kopumā ir aizvadījis 167 spēles, kas ir rekordliels skaits. 2010. gadā, kad Vitālijs beidza savu futbolista karjeru, viņš kļuva par treneri.

Latvijas labāko futbolista statusu 1997. gadā ieguva Jurijs Ševļakovs, kurš dzimis 1959. gadā. Neskatoties uz to, ka Jurijs ir dzimis Krievijā, viņš ilgu laiku spēlēja futbolu arī Latvijas komandās –– 8 gadus aizvadījis Rīgas “Daugavas” komandā, bet 3 gadus – “Skonto FC” komandā.

  1. gadā Jurijs tika pilntiesīgi uzņemts par Latvijas pilsoni un šobrīd strādā par trenera palīgu komandā “Skonto FC” un Latvijas futbola izlasē.

Par 1998. gada labāko futbolistu tika atzīts Mihails Zemļinskis, kurš dzimis 1969. gadā.

Savu futbolista karjeru Mihails uzsāka Rīgas “Dinamo” bērnu komandā.

Kad Mihails beidza savu futbolista karjeru (2005. gadā), viņš kļuva par vienu no Rīgas “Olimpa” treneriem, taču vēlāk vadījis tādas komandas kā Daugavpils “Daugava” un “Latvijas U21”.

  1. gadā Mihails kļuva par Saeimas deputātu.

Par trīskārtēju nominācijas ieguvēja kļuva MariansPahars – 1999. gadā, 2000. gadā un 2001. gadā. Neskatoties uz to, ka Marians ir dzimis Ukrainā (1976. gadā), viņš jau kopš bērnības dzīvo Latvijā un ir bijis Latvijas futbolists, spēlējis uzbrucēja pozīcijā. Šobrīd Marians ir futbola treneris.

Savu futbolista karjeru Marians uzsāka 8 gadu vecumā. Kopumā viņš ir spēlējis vairākos profesionālos klubos un arī gan Latvijas U18, gan U21 izlasēs.

  1. gadā dzimušais Juris Laizāns kļuva par Latvijas labāko futbolistu 2002. gadā.

Savu futbolista karjeru viņš sāka “Daugava Juniors”, z/s “Beikas” un “FK Tukums”. Spēlējis diezgan daudzos profesionālajos klubos gan Latvijā, gan Krievijā, toties tagad spēlē Latvijas izlasē.

Par divkārtēju “Latvijas gada labāko futbolistu” kļuva Māris Verpakovskis 2003. un 2004. gadā. Māris ir dzimis 1979. gadā. Šobrīd viņš ir futbola kluba “FK Liepāja” prezidents.

Māris savu futbolista karjeru sāka bērnībā savā dzimtajā pilsētā Liepājā. Arī viņa tēvs Ilmārs Verpakovskis bija plaši pazīstams futbolists.

Par 2005. gada labāko futbolistu tika atzīts Igors Stepanovs, kurš dzimis 1976. gadā Ogrē. Spēlējis vairākos profesionālajos klubos gan Latvijā, gan ārzemēs. Igors 2011. gadā paziņoja par karjeras beigšanu Latvijas izlases rindās.

Igors 16 gados sāka spēlēt futbolu komandā “Skonto FC”.

  1. gadā dzimušais Aleksandrs Koļinko ir kļuvis par Latvijas gada labāko futbolistu divas reizes – 2006. gadā un 2014. gadā. Aleksandrs ir dzimis Rīgā. Savu futbolista karjeru viņš uzsāka 1994. gadā Skonto FC fārmklubāInterskonto.

Kopumā Aleksandrs ir spēlējis diezgan daudzos profesionālajos klubos gan Latvijā, gan ārzemēs – Krievijā, Anglijā un Rumānijā.

Šobrīd Aleksandrs ir futbolists FK Spartaks Jūrmala.

Latviešu futbolists (vārtsargs) Andris Vaņins (dzimis 1980. gadā Ilūkstē) kļuva par nominācijas ieguvēju trīs reizes – 2008., 2013. un 2015. gadā.

Savu futbolista karjeru viņš sāka FK Ventspils klubā. Arī šobrīd Andra dzīve tiek veltīta futbolam.

Par divkārtēju “Latvijas gada labāko futbolistu” kļuva Kaspars Gorkšs 2009. un 2010. gadā. Kaspars spēlē aizsarga pozīcijā, dzimis 1981. gadā.

Savu futbolista karjeru Kaspars sāka Rīgas “Auda” sastāvā. Spēlējis vairākos Latvijas un ārzemju klubos.

Latviešu futbolists Aleksandrs Cauņa nomināciju ieguva divas reizes – 2011. un 2012. gadā. Futbolista gaitas viņš uzsāka bērnībā; 14 gadu vecumā pārcēlās uz Rīgu, jo tika piedāvāts spēlēt Skonto FC jauniešu komandā.

Kopumā Aleksandrs ir spēlējis vairākos profesionālajos klubos. Šobrīd viņš pārstāv Krievijas futbola Premjerlīgas klubu Maskavas CSKA.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *