Biedrība “Latvijas amatieru futbola līga” un Latvijas futbola federācija

Biedrība “Latvijas amatieru futbola līga” tika dibināta 2001. gada 19. martā un 2001. gada 5. aprīlī tā tika reģistrēta Latvijas Republikas uzņēmumu reģistrā kā patstāvīgs uzņēmums. Uzņēmuma birojs atrodas Rīgā, Pērnavas ielā 45 – 11. Šogad Latvijas amatieru futbola līga svinēja 15 gadu jubileju.

Uzņēmums sākotnēji atradās Rīgā, Matīsa ielā 88 – 1, kādu laiku (apmēram vienu mēnesi) arī Rīgā, Elizabetes ielā 75.

Latvijas amatieru futbola līgu (saīsināti: LAFL)izveidoja ar mērķi veikt futbola attīstību Latvijas Republikā, popularizēt futbolu visā valsts teritorijā, reklamēt aktīvu sportu un veselīgu dzīvesveidu, atbalstīt sportistu sagatavošanu un veikt dažādu sporta veidu atbalstīšanu un attīstību.

LAFL simbolā ir redzama futbola bumba, trīs zvaigznes, uzraksts “LAFL” un Latvijas Republikas karogs.

LAFL darbība un tās dalībnieku sasniegumi bieži vien tiek aprakstīti dažādos laikrakstos, piemēram, “Latvijas Vēstnesī”, “Sporta Avīzē”, ziņu aģentūrā “BNS” (BalticNewsService), kā arī dažādos interneta portālos, piemēram, sportacentrs.com u.c.

Latvijas amatieru futbolu līgas tagadējā valde ir sekojoša: prezidents – Vladimirs Solomatins, viceprezidents – Andrejs Baharevs, direktors – Aleksandrs Romašins, ģenerālsekretārs – Valērijs Karpuškins, revizors – Jurijs Jansons.

LAFL tika izveidota, pateicoties IN “Petits”, SIA “Baltik Serviss”un Latvijas futbola federācijai. LAFL tika izveidota, pateicoties arī diviem ievērojamiem cilvēkiem – tagadējam Andrejam Baharevam un Vladimiram Solomatinam.

Latvijas Futbola federācija(saīsināti: LFF) ir galvenā organizācija, kas ir atbildīga par futbolaattīstību Latvijā. Tā rīko Latvijas kausa izcīņu, 1. līgas un zemāko līgu turnīrus. LFF piedalās arī Virslīgas čempionāta organizēšanā un veidošanā.

Latvijas Futbola federācijas tagadējais izpilddirektors – Edgars Pukinskis, Sporta direktors – Dainis Kazakevičs, prezidents – Guntis Indriksons.

LFF ir vienīgā futbola asociācija Latvijā, kuru ir atzinusi FIFA (Starptautiskā futbola federāciju asociācija) un UEFA (Eiropas Futbola asociāciju savienība).

LFF galvenā mītne atrodas Grostonas ielā 6b, Rīgā – Olimpiskā sporta centra futbola halles otrajā stāvā.

Sākotnējais Latvijas Futbola federācijas nosaukums bija Latvijas Futbola savienība, kas tika dibināta 1921. gada 19. jūnijā. 1922. gadā tā oficiāli iestājās FIFA. Latvijas Futbola savienība darbojās līdz pat 1940. gadam, kad Latvija zaudēja savu neatkarību. Tā šajā laikā tika izslēgta arī no FIFA. Pēc neatkarības atjaunošanas, t. i., 1990. gadā tā atjaunoja savu darbību un no jauna atkal iestājās FIFA, un savu darbību tā turpina līdz pat mūsdienām.

2006.gadā Latvijas futbols svinēja savu simts gadu jubileju. Par godu tam Latvijas Futbola federācija izdeva grāmatu–„Latvijas Futbolam 100 gadi”. Par godu šim lielajam notikumam tika uzfilmēta arī filma, ka arī tika organizēti daudzi un dažādi pasākumi, toties 2011.gadā tika atzīmēta Latvijas Futbola federācijas 90 gadu jubileja. Šīs jubilejas kulminācija bija 9.decembrī, kad notika LFF gada Laureātu vakars Rīgas Latviešu biedrības namā.

LFF katru gadu rīko gada Laureātu vakaru, kurā tiek sumināti pagājušā gada ievērojamākie un izcilākie futbolisti.Šajā pasākumā tiek paziņots gada labākais futbolists un futboliste, kā arī tiek apsveikti citi dažādi laureāti. Tiek paziņotas arī jaunatnes futbola, sacensību laureātu un mediju laureātu nominācijas, tajā skaitā tiek sumināti arīfutbolisti no Latvijas amatieru futbola līgas.

LFF simbols ir ļoti līdzīgs LAFL simbolam – arī tajā ir redzama futbola bumba, trīs zvaigznes, Latvijas karogs, uzraksts “Latvijas Futbola federācija” un arī saīsinātais nosaukums “LFF”, kā arī šeit ir redzamas ozollapas, atšķirībā no LAFL simbola, kurā tās nav redzamas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *